معرفی برخی از شهرهای کانادا 4

montreal1.jpg 

 توجه :

  تصاویری که در صدر و ذیل پست ها ملاحظه می فرمایید ، همگی متعلق به شهرها و استانهای کانادا می باشد ولیکن الزاماً این تصاویر مربوط به شهر یا استان معرفی شده در ذیل آن نیست .البته برخی هم مربوط به شهر معرفی شده می باشد . برای اطلاع از اینکه، تصویر متعلق به کدام استان یا شهر کانادا میباشد، لحظه ائی  فلش موس را روی تصویر مربوطه نگهدارید .
 

معرفی شهر فردریکتون ، مرکز استان نیوبرانزویک

مقدمه
شهر فردریکتون، مرکز استان نیوبرانزویک می باشد که در آن دانشگاه نیوبرانزویک قرار دارد. این شهر، دارای جمعیتی در حدود 50000 نفر می باشد. استان نیوبرانزویک استاني دو زبانه(Bilingual)  است. با اینحال، دانشگاه نیوبرانزویک و اکثر مردم شهر فردریکتون انگلیسی زبان هستند. شهر بزرگ انگلیسی زبان این استان Saint John و شهر بزرگ فرانسوی زبان این استان، Moncton است.
Links:
City of Fredericton
http://www.city.fredericton.nb.ca/
Calendar of Events
http://www.city.fredericton.nb.ca/calevents.asp
 

از فرودگاه تا شهر
هزینه تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر در حدود 17 تا 20 دلار است. البته درصورت تماس با International Office قبل از آمدن، وسیله نقلیه برای آوردن شما به شهر به صورت رایگان فراهم می گردد.
 
 
مسكن
اجاره خانه با توجه به محل آن متفاوت است. با توجه به تجربیات دوستان ایرانی، Off-Campus Housing (اقامت در مکانی خارج از خوابگاههای دانشگاه) توصیه می شود. ولی برای تازه واردان با توجه به سنگینی دروس در ترم اول و همچنین به منظور سنجیدن شرایط و داشتن زمان کافی برای انتخابی بهتر، اقامت به مدت یک ترم در خوابگاههای دانشجویی دانشگاه نیوبرانزویک پیشنهاد می شود. افراد متاهل در صورتی که بتوانند محلی در اقامتگاه Magee House بیابند، مکانی خوب و مطمئن یافته اند. Magee House در واقع نام آپارتمانی است که دانشگاه مالک آن است و به دانشجویان اجاره می دهد. با توجه به هزینه اجاره بهای آن، برای دانشجویان مجرد توصیه نمی گردد مگر اینکه با شخص دیگری Share شوید.
 
جدای از خوابگاههای دانشگاه، در خود شهر می توان مکانهای مناسبتری برای زندگی کردن یافت. شهر فردریکتون توسط رودخانه سنت جان به دو قسمت شمالی (North Side) و جنوبی (South Side) تقسیم شده است. دانشگاه نیوبرانزویک در قست جنوبی شهر می باشد که باتوجه به این موضوع، هزینه مسکن در قسمت جنوبی گرانتر از قسمت شمالی است. اگرچه سیستم اتوبوسرانی شهر پوشش خوبی نیز به قسمت شمالی شهر می دهد، اما با توجه به تناوب ساعات آن نیاز به ماشین شخصی در قسمت شمالی تقریبا ضروری به نظر می رسد.
 
قیمت اجاره مسکن برای افراد مجرد در صورتی که با شخص دیگری Share بشوند، در حدود 300 تا 400 دلار در ماه می باشد. اجاره آپارتمان با یک اتاق خواب در Magee House در حدود 600 تا 700 دلار در ماه است. قیمت اجاره منزل شخصی در قسمت جنوبی با یک یا دو اتاق خواب و با توجه به موقعیت آن دارای محدوده ای از 700 تا 1000 دلار است. در حالیکه در قسمت شمالی می توان از 550 تا 850 دلار مسکنی را اجاره نمود.
 
به دوستان مجرد، در صورتی که تمایل برای استفاده از خوابگاه دانشجویی را ندارند، پیشنهاد می شود که در ابتدای آمدن، برای یک هفته یا سه، چهار روز در Hostel شهر اقامت نمایند تا بتوانند مسکن مناسبی را در طول آن دوره اجاره کنند. برای دانشجویان متاهل رزرو کردن  Magee Houseقبل از آمدن و یا پیدا کردن مسکن قبل از آمدن از طریق دوستان پیشنهاد می گردد.
 
قسمت Classified روزنامه های The Brunswickan چاپ دانشگاه و Daily Gleaner شهر فردریکتون دارای آگهیهای اجاره منزل می باشند.
Links:
Residential Life & Conference Services
http://www.unbf.ca/housing/
Magee House information
http://www.unbf.ca/housing/offcamp/magee_house.html
Fredericton International Hostel
http://www.hihostels.ca/hostels/NewBrunswick/NewBrunswickRegion/FrederictonInternationalHostel/Hostels/index.html
“The Brunswickan” Newspaper
http://www.unb.ca/bruns/
“Daily Gleaner” Newspaper
http://www.canadaeast.com/apps/pbcs.dll/section?Category=DGFRONTPAGE
 

حساب بانكي و كارت اعتباري
بعد از ورود و در اولین فرصت برای باز کردن حساب به یکی از بانکها مراجعه کنید. Bank of Montreal دارای شعبه ای در خود دانشگاه است و می توان به آن مراجعه نمود. راه دیگر اینکه به مرکز شهر (Downtown) رفته و در یکی از بانکها نظیر Scotia Bank, TD Bank, Royal Bank و یا CIBC حساب باز کنید. برای دریافت کارت اعتباری Visa یا Master Card می توانید از بانکتان درخواست کنید تا به اندازه حداقل اعتبار که در حدود 500 دلار می باشد، مبلغ مورد نظر را Hold کند و به شما کارت اعتباری بدهد. (این کار در Scotia Bank شدنی است.) سپس می توانید از طریق مؤسسات دیگر برای دریافت کارت اقدام نمایید.
 
 
گواهينامه رانندگي
در صورتی که دارای گواهینامه رانندگی از ایران هستید، می توانید گواهینامه رانندگی نیوبرانزویک را در مدت کوتاهی پس از گذراندن امتحانهای لازم به دست آورید. برای این منظور نیاز به ترجمه گواهینامه و اصل گواهینامه دارید. ترجمه گواهینامه می تواند توسط خودتان انجام شود و به تایید یکی دیگر از دوستان ایرانی برسد و یا اینکه ترجمه رسمی گواهینامه را از ایران بیاورید. برای دریافت گواهینامه باید دو امتحان نوشتاری و رانندگی در سطح شهر را پشت سر بگذارید. بدین منظور ابتدا نیاز است که با Service New Brunswick (SNB) بخش Driving Test تماس بگیرید و درخواست وقت برای امتحان کتبی کنید. کتابچه مطالب لازم برای امتحان را می توانید از SNB بخرید یا از اینترنت دانلود نمایید. حتما تمامی کتاب را مطالعه کنید. در روز امتحان کتبی حتما اصل گواهینامه، ترجمه آن، گذرنامه و ویزای خود را به همراه داشته باشید. در صورت قبولی در امتحان، اصل گواهینامه شما و ترجمه آن توسط SNB نگهداری می شود و گواهینامه جدید که به شما اجازه تمرین برای امتحان رانندگی را با شرایطی خاص می دهد داده خواهد شد. برای امتحان رانندگی نیاز به یک تعیین وقت مجدد دارید. همچنین باید وسیله نقلیه را برای آزمایش رانندگی خودتان فراهم کنید. در روز امتحان رانندگی، باید Registration Card, Insurance Card and Inspection Information وسیله نقلیه توسط مالک به افسر آزمایش تحویل داده شود. در صورت هرگونه نقصی در ماشین، اجازه امتحان توسط افسر آزمایش داده نمی شود. درصورت قبولی در امتحان رانندگی گواهینامه کلاس 5، به شما اعطا می شود.
 
***توجه: فراموش نکنید که در صورتی که می خواهید به ایران بازگردید و نیاز به گواهینامه ایرانی خود دارید، باید دو تا سه هفته قبل به Public Safety مراجعه کنید. گواهینامه نیوبرانزویک شما پس گرفته و نگهداری می شود و گواهینامه ایرانی شما عودت داده خواهد شد. در زمان برگشت از ایران دوباره می توانید گواهینامه نیوبرانزویک را با پس دادن گواهینامه ایرانی دریافت کنید.***
Links:
Download – NB Driver Handbook (PDF Format)
http://www.gnb.ca/0276/vehicle/english/handbk_e.asp
Service New Brunswick
http://www.snb.ca/
Public Safety
 

فرم مالياتي
در پایان هر سال میلادی، شما موظف به پر کردن فرم مالیات سالیانه خود هستید. اگر برای اولین بار می خواهید این کار را انجام دهید، باید پس از پایان اولين سال میلادی ورودتان (اواسط ژانویه) به یکی از شعب پستی (دانشگاه دارای یک شعبه پستی در Student Union Building – SUB می باشد) مراجعه کنید و فرمها را بگیرید. در سالهای بعد، دولت کانادا فرمها را برایتان پست می کند. می توانید با خواندن دفترچه راهنما فرمها را پر نمایید که به هیچوجه برای اولین بار توصیه نمی گردد. یا می توانید منتظر جلساتی که دانشگاه به صورت رایگان برای پر کردن فرمهای مالیاتی می گذارد، شوید. International Office با فرستادن Email، زمان برگزاری این جلسات را اعلام می کند. حتما برای بار اول به این جلسات مراجعه کنید. در صورتی که درآمدی از دانشگاه داشته باشید، دو فرم T4 و T4A برای شما ارسال می شود که باید به همراه خود برای پر کردن فرم داشته باشید. اگر فرم دیگری از بانک یا مؤسسه دیگری نیز داشتید، به همراه خود داشته باشید. همچنین می توانید با کمک نرم افزارهای تجاری که در وب سایت Canada Revenue Agency معرفی شده است خودتان فرمهایتان را پر کنید.
 
***توجه: معمولا دانشگاه فرمهای  T4و T4A را به اشتباه به آدرس شما در ایران ارسال می کند. برای جلوگیری از این موضوع، پس از ساکن شدن در فردریکتون و به هنگام کردن آدرس جدید درMy UNB e-Services ، حتما با Registrar’s Office تماس تلفنی بگیرید و درخواست کنید که هیچ گونه نامه ای به آدرس شما در ایران ارسال نگردد.***
Links:
Canada Revenue Agency
http://www.cra-arc.gc.ca/
International Student Advisor
http://www.unb.ca/isao/
 

گوشت حلال
در تهیه گوشت حلال محدودیت وجود دارد. برای تهیه مرغ حلال در روزهای دوشنبه به Victory Meat Market در Downtown مراجعه کنید. برای تهیه گوشت، روزهای شنبه باید به Saturday Market که آن هم در Downtown است به گوشت فروشی شخصی به نام Larry مراجعه کنید.
 
 
رفت و آمد شهري
معمولا می توان با پیاده روی در حدود 15 دقیقه از دانشگاه به مراکز خرید در Downtown رسید. در صورتی که می خواهید به قسمت شمالی شهر یا به مراکز خرید در جنوبی ترین قسمت شهر بروید، می توانید از سیستم اتوبوسرانی شهر استفاده نمایید. برای اطلاع از مسیر اتوبوسها و زمان تردد آنها به وب سایت مربوطه مراجعه کنید و یا از کتابخانه دانشگاه یا کتابخانه عمومی شهر، نقشه و راهنمای سیستم اتوبوسرانی را بگیرید.
 
در حال حاضر، هزینه اتوبوس در صورت پرداخت نقدی 1.6 دلار است. در صورتی که Bus Pass برای 10 بار یا 20 بار استفاه بخرید این هزینه به 1.5 و 1.4 دلار کاهش می یابد. برای خرید Bus Pass برای 10 بار یا 20 بار به مرکز تجاری Kings Place در Downtown مراجعه کنید. در صورتی که بسیار از اتوبوس استفاده می کنید، می توانید Bus Pass ماهیانه با مراجعه به Student Union Building – SUB به بهای 38 دلار خریداری کنید.
 
تاکسی هم در حدود 4 تا 6 دلار در قسمت جنوبی شهر شما را به مقصد می رساند و برای رفتن به قسمت شمالی شهر حدود 8 تا 10 دلارهزینه تاکسی است.
Links:
Transit system schedule (Bus Schedules)
http://www.city.fredericton.nb.ca/eb2.asp?591
(Go to City of Fredericton website and look for Keyword named “Transit Schedule”)
 

امور مربوط به ويزا
در صورتی که همسر شما به همراه شما با ویزای ویزیتوری آمده است، پس از ورود برای تبدیل ویزای ایشان به ویزای کار اقدام نمایید. همچنین برای تمدید ویزای خود و خانواده به سایت اداره مهاجرت کانادا و یا International Office مراجعه کنید.
 
همچنین با توجه به قانون جدید، می توانید خودتان نیز برای ویزای کار اقدام نمایید. برای این امر به International Office مراجعه کنید.
Links:
Citizenship and Immigration Canada
http://www.cic.gc.ca/
International Student Advisor
http://www.unb.ca/isao/
 

انجمن دانشجويان ايراني دانشگاه نيو برونزوييك  
Iranian Student Association
 در حال حاضر به دلیل تعداد محدود دانشجویان به صورت رسمی فعال نمی باشد؛ ولی در صورت تماس با International Office، امکان برقراری ارتباط شما با چند تن از دانشجویان ایرانی این انجمن فراهم می گردد. از اهداف این انجمن، راهنمایی کردن و یاری رساندن به دانشجویان ایرانی جدید در ابتدای دوره دانشجویی می باشد.
Links:
International Student Advisor
http://www.unb.ca/isao/
 

اطلاعات بيشتر
حتما Handbook تهیه شده توسط International Office را مطالعه فرمایید.
Links:
International Students› Handbook
http://www.unb.ca/isao/handbook.htm
 
  
 به نگارش آقاي شاهين غيورمنش دانشجوي رشته سنجش از دور در مقطع دكتري، دانشگاه نيو برونزوييك
ويرايش و بازبيني: آقاي مازيار ليل آبادي دانشجوي رشته مهندسي برق در مقطع كارشناسي ارشد، دانشگاه نيوبرونزوييك
تاريخ: مرداد 1384


معرفی شهر کالگری
 

شهر كلگري و دانشگاه كلگري از نگاه طبيعت

يكي از زيباييهاي طبيعي شهر كلگري برخورداري از قوس شينوك (Chinook Arch) است. باد موسمي شيونك، طبيعت سرد و سوزان شهر كلگري را در زمستانهاي بسيار طولاني به فضاي گرم و مطبوع تبديل مي كند. طراوت و اعتدال باد شيونك درحدي است كه در ماه ژانويه (سردترين ماه سال) افزايش درجه حرارت 30 درجه سانتي گراد (از 17- به 13+ درجه سانتيگراد) را با ذوب كردن تمام برفهاي روي هم انباشته در فاصله زماني بسيار كوتاه به ارمغان مي آورد و بدين ترتيب در اوج سرما، چهره لطيف بهار را نمايان مي سازد.
سر در اصلي دانشگاه كلگري الهام گرفته از قوس شيونك بوده و زيبايي علم و دانش را با طبيعت هميشه لذت بخش توام مي كند.

اين نماد طبيعي در ضلع جنوبي دانشگاه واقع شده و به منزله پلي ميان دانشگاه و توده مردم عمل مي كند و نيز همچون ميزباني، با خوش آمدي گرم و بهارين از ميهمانان و دانشجويان خود پذيرايي مي كند.
 

سكونت در شهر كلگري
تهيه مسكن در شهر كلگري به روشهاي زير امكان پذير است:

الف) اجاره خانه در Family Housing  مخصوص دانشجويان متاهل و گرفتن خوابگاه در Students Residence
براي دانشجويان مجرد.
Family Housing مجموعه اي از خانه هاي مستقل يك خوابه؛ دو خوابه و سه خوابه مي باشد. اين خانه ها داراي اجاق گاز و يخچال بوده و از امكانات رفاهي مطلوبي برخوردار است. اين مجموعه در محوطه دانشگاه قرار داشته و با كمتر از ده دقيقه پياده روي مي توان به محل مورد نظر در دانشگاه رسيد. هزينه متوسط و ماهانه سكونت در اين منازل حدود 800 دلار كانادا مي باشد. اين منازل قبل از ورود به كلگري قابل تهيه مي باشند. كافي است به آدرس اينترنتي www.ucalgary.ca/residence مراجعه و فرم مربوطه را پر كنيد.

ب) اجاره خانه در مجتمع هاي آپارتماني
به اينكه اجاره خانه در Family Housing غالبا مستلزم قرار گرفتن در ليست انتظار مي باشد لذا اجاره خانه در مجتمع هاي آپارتماني گزينه ديگري است كه براي تهيه مسكن در كوتاه مدت پيشنهاد مي شود. نزديكترين مجتمع به دانشگاه، مجموعه آپارتماني Patrician Village  مي باشد كه داراي واحدهاي يك خوابه و دو خوابه است. جهت دريافت اطلاعات بيشتر به آدرس اينترنتي زير مراجعه كنيد:
www.bwalk.com/rental/infosheeta.asp?projectno=203&b=1

ج) اجاره خانه مستقل
اين روش معمولا به دليل اجتناب از هزينه نسبتا زياد روشهاي الف و ب اتخاذ مي شود. اجاره يك زيرزمين يك خوابه با روشنايي نسبتا كم و با فاصله پياده روي نيم ساعته تا دانشگاه كلگري با مبلغ 500 الي 600 دلار كانادا امكان پذير است.

د) اسكان موقت
جهت اسكان موقت در شهر كلگري قبل از تهيه مسكن به روشهاي ذكر شده، مجموعه هتل ها و متلهاي واقع در تقاطع 16Ave,Crowchild Tr. NW  توصيه مي شود كه از لحاظ هزينه مقرون به صرفه بوده و در فاصله ده دقيقه پياده روي تا دانشگاه كلگري قرار دارند.
 

 مدرسه ايراني
مدرسه ايراني غير انتفاعي حضرت فاطمه زهرا (س) كار خود را از ابتداي سال تحصيلي 82-1381 شمسي به صورت شعبه اي از مدرسه فارسي شهر تورنتو آغاز نموده و از طرف سفارت جمهوري اسلامي ايران در اتاوا به عنوان حوزه امتحاني دو استان آلبرتا و ساسكاچوان به رسميت شناخته شد. درابتدا اين مدرسه، با همكاري صميمانه و داوطلبانه دبيران مجرب و رسمي وزارت آموزش و پرورش جمهوري اسلامي ايران شروع به كار كرد و در حال حاضر در مكاني مستقل و در نزديكي دانشگاه كلگري واقع شده و فقط در مقطع ابتدايي دانش آموز مي پذيرد. به دليل ثبت نام دانش آموزان در مدارس كانادايي و اشتغال به تحصيل در طول هفته، مدرسه حضرت فاطمه زهرا (س) روزهاي شنبه و يكشنبه داير مي باشد.
مدرسه حضرت فاطمه زهرا (س) علاوه بر تدريس منظم در مقطع ابتدايي، كماكان آمادگي خود را به عنوان حوزه امتحاني براي تمامي مقاطع تحصيلي استان هاي آلبرتا و ساسكاچوان اعلام مي كند. بديهي است كه دانش آموزان غير حضوري به عنوان متفرقه محسوب شده و طبق آيين نامه متفرقه ها رفتار خواهد شد.

ضمنا به منظور حفظ و تقويت مباني مذهبي و فرهنگي و نيز در راستاي رشد و شكوفايي استعدادهاي فرزندان ايراني، اين مدرسه غيرانتفاعي، باهمكاري و مساعدت اوليا محترم، برنامه هاي متنوعي را براي گروههاي سني زير دبستان و بالاي دبستان تدارك ديده است كه به مدت دو ماه از اول July  هر سال برگزار مي كند.
جهت كسب اطلاعات بيشتر و هماهنگي براي ثبت نام در اين مدرسه، مي توان با شماره هاي زير تماس گرفت:
Tel: 001(403)244-1887 or 001 (403) 220-1627
Fax: 001 (403) 244-1887


بيمه خدمات درماني و بهداشتي
رايج ترين بيمه درماني در استان آلبرتا Alberta Health Care  است كه اغلب دانشجويان و ساكنين شهر كلگري تحت پوشش درماني اين بيمه هستند. توصيه مي شود دانشجويان و كساني كه قصد اقامت در كلگري به مدت حداقل يك سال را دارند پس از ورود به اين شهر نسبت به تكميل فرم مربوطه كه قابل دسترسي از International  Student Centre و يا Graduate Student Association دانشگاه كلگري است اقدام نمايند.
 
بيمه درماني Alberta Health Care موارد زير را به طور كامل پوشش مي دهد:
1- ويزيت مكرر توسط پزشك خانواده
2- ارجاع ويزيت توسط پزشك متخصص
3- هزينه هاي بيمارستاني (بخشهاي اورژانس، بستري و غيره)
4- معاينه چشم سالانه براي كودكان زير دوازده سال

بيمه درماني خدمات دندانپزشكي، چشم پزشكي و دارو را پوشش نمي دهد. لذا به تمام كساني كه قصد عزيمت به شهر كلگري را دارند توصيه مي شود اقدامات درماني زير را حتما در ايران انجام بدهند.:
1- معاينه دقيق دندانپزشكي و ترميم كليه دندانهايي كه نياز به خدمات دندانپزشكي دارند.
2- معاينه چشم و تهيه عينك در صورت نياز

هزينه درماني بيمه Alberta Health Care به ازا هر نفر 22 دلار كانادا در ماه مي باشد كه معمولا هر سه ماه يك بار قابل پرداخت است.
در صورتي كه تحت درمان داروي خاصي قرار داريد (به طور مثال مصرف داروي معده يا درد ميگرن) بهتر است كه داروي مورد نياز خود را به تعداد مكفي همراه داشته باشيد. به علت هزينه نسبتا زياد دارو در كلگري، توصيه مي شود تعداد مشخصي از داروهاي غيرنسخه اي (از قبيل مسكن، تب بر، سرماخوردگي بزرگسالان و كودكان) هم تهيه كرده و همراه خود بياوريد.

افراد تحت پوشش Alberta Health Care بايستي از نامه اقامتي حداقل يكساله برخوردار باشند. اين نامه در بدو ورود به فرودگاه كلگري توسط مامورين گمرك به شخص داده شده و نوع اقامت و طول اقامت را تعيين مي كند.

دانشجويان بورسيه كوتاه مدت و يا اساتيدي كه براي فرصت مطالعاتي به كلگري مسافرت مي كنند غالبا از اقامت كمتر از يك سال برخوردار هستند. اين افراد مي توانند جهت پوشش قرار دادن خود و خانواده هايشان از بيمه هاي درماني خصوصي مثل http://www.ab.bluecross.ca/)Alberta Blue Cross) و www.travelunderwriters.ca ) Travel Insurance) استفاده بكنند.

ضمنا دانشجويان تمام وقت دانشگاه كلگري تحت پوشش نسبي (80-70%)  خدمات دنداپزشكي، دارو، چشم پزشكي ، توانبخشي و آمبولانس نيز هستند كه هزينه خدمات مربوطه بايستي به Graduate Student Association دانشگاه پرداخت گردد.
جهت كسب اطلاعات بيشتر در مورد خدمات درماني استان آلبرتا به آدرس اينترنتي   www.health.gov.ab.ca  مراجعه نماييد. 
 

مجموعه گرم و صميمي دانشجويان ايراني
از سال 2001 ميلادي و با همت برخي از ايرانيان ساكن در شهر كلگري (اعم از دانشجو و غير دانشجو)، انجمني بنياد نهاده شده كه اهداف ذيل را به صورت برگزاري جلسات منظم هفتگي پيگيري مي نمايد:

الف) ايجاد زمينه آشنايي و تعاول بيشتر دانشجويان و خانواده هاي آنان با يكديگر و بابعضي از ساكنين شهر كلگري
ب) كمك  و مساعدت در حل مسائل و مشكلات هم وطنان در حد امكان
ج) برگزاري جلسات منظم هفتگي به منظور حفظ و تقويت ارزشها، فرهنگ اسلامي و ايراني
د) برگزاري مراسم ويژه مذهبي و ملي از قبيل مناسبتهاي مذهبي و اعياد

ه) برگزاري سفرهاي تفريحي
مكاتبه با اين انجمن كه وظيفه برنامه ريزي و سازماندهي را بر عهده دارد از طريق آدرس اينترنتي زير امكان پذير است:
  Iranian_weekly_meeting@yahoo.com

دانشجويان ايراني بورسيه و غيربورسيه مجموعه اي گرم و صميمي داشته و آمادگي خود را جهت كمك به هم وطناني كه براي اولين بار قصد سفر به كلگري را دارند اعلام مي نمايند.
 تهيه كنندگان: دانشجويان بورسيه ايران در دانشگاه كلگري

ottawa6.jpg

Advertisements

۱ دیدگاه

  1. محمد صبوری said,

    مه 19, 2008 در 10:07 ب.ظ.

    سلام من فوق لیسانس اقتصاد انرژی دارم از تهران با معدل 18.97 میخوام ببینم این دانشگاه کلیری برای دکترای اقتصاد انرژی از ایران دانشجو قبول میکنه یا نه؟ مرسی


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: